Siódemką do Radomia ekspresowo po 2020 roku. W planach kolejne inwestycje

Data publikacji: 13.03.2017 16:20 / Data aktualizacji: 13.03.2017 17:15
Kategoria: Wiadomości z regionu
13.03,.2017 Skarżysko - Kamienna. Konferencja podczas której wiceminister Jerzy Szmit  poinformował o rozpoczęciu drugiego etapu procedury przetargowej na rozbudowę drogi S7.

13.03,.2017 Skarżysko - Kamienna. Konferencja podczas której wiceminister Jerzy Szmit poinformował o rozpoczęciu drugiego etapu procedury przetargowej na rozbudowę drogi S7.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ostatni, 8-kilometrowy odcinek drogi S7 od Skarżyska Kamiennej do granicy województwa świętokrzyskiego zostanie wybudowany do końca 2020 roku. Dzisiaj w Skarżysku Kamiennej, Jerzy Szmit - wiceminister infrastruktury i budownictwa w obecności Agaty Wojtyszek wojewody świętokrzyskiego, a także szefa kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - Krzysztofa Strzelczyka ogłosił, że prace na tym fragmencie ekspresowej trasy rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Wiceminister zaznaczył, że jest to bardzo ważna inwestycja, ponieważ droga S7 w założeniu ma połączyć północ i południe kraju. - Od 15 marca GDDKiA  będzie mogła ogłaszać drugi etap przetargu na budowę ostatniego odcinka drogi S7. Jest to dobra informacja nie tylko dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego, ale całej Polski. S7 to jedna z najważniejszych tras, łączących nasze porty na północy z południem kraju aż do granicy państwa - mówił  Jerzy Szmit.

Zdaniem Krzysztofa Lipca prezesa świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości - rozpoczęcie budowy S7, to historyczny moment, ważne są jednak kolejne inwestycje, np. budowa obwodnicy Wąchocka oraz modernizacja drogi S74.

Na razie nie wiadomo jednak, co dalej z drogą ekspresową S74. Jerzy Szmit poinformował, że ministerstwo jest na końcowym etapie przygotowań zaktualizowanego programu budowy dróg krajowych. Na szczegóły jednak jest za wcześnie - dodał. 

W 2013 roku do pierwszego etapu inwestycji zgłosiło się 20 firm. Teraz zostaną poproszone o oferty cenowe - poinformował Krzysztof Strzelczyk, dyrektor kieleckiego oddziału GDDKiA. -  Umowa z wykonawcą zostanie podpisana we wrześniu. Zgodnie z założeniami przetargowymi, inwestor będzie miał 26 miesięcy na zakończenie budowy.


Prace nad ośmiokilometrowym odcinka ekspresowej S7 miały się rozpocząć w 2010 roku, ale z powodu braku pieniędzy i protestów ekologów unieważniono ogłoszony przetarg. Inwestycja zostanie zrealizowana przy udziale środków unijnych jest warta około 250 mln złotych.

Reklama