Zespół parlamentarny zbada działanie opatowskiego szpitala?

Data publikacji: 16.03.2017 16:19
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
21.9.2016 Opatów. Interwencja Radia Kielce i TVP3 w Opatowie dotycząca sytuacji w tamtejszym szpitalu.

21.9.2016 Opatów. Interwencja Radia Kielce i TVP3 w Opatowie dotycząca sytuacji w tamtejszym szpitalu.
Fot. Krzysztof Bujnowicz / Radio Kielce

Anna Krupka, poseł Prawa i Sprawiedliwości, chce by w Sejmie powołano zespół parlamentarny, który zajmowałby się funkcjonowaniem szpitali, prowadzonych przez prywatne firmy. W województwie świętokrzyskim, tak jest m.in. w Opatowie, gdzie lecznicą zarządza spółka Centrum Dializa.

Parlamentarzystka uważa, że w wielu przypadkach, prowadzenie publicznych szpitali przez komercyjne spółki budzi wątpliwości. - Ostatnie lata pokazały, ze w opatowskiej lecznicy nie dzieje się dobrze. Prokuratura prowadzi kilka postępowań, dotyczących nieprawidłowości, do których miało dochodzić w szpitalu. Z kolei kontrola Narodowego Funduszu Zdrowia wykazała, że w ubiegłym roku przez kilkanaście dni nie było na dyżurze wymaganej w kontrakcie liczby lekarzy, w wyniku czego doszło do narażenia zdrowia i życia przebywających tam pacjentów. Dlatego fundusz nałożył na szpital karę finansową – przypomina poseł Anna Krupka.

Jak dodaje, do zespołu parlamentarnego wejdą powiaty, w których szpitale prowadzą spółki prywatne. - Prowadzimy już rozmowy z posłami z tych powiatów, gdzie szpitale prowadzi spółka Centrum Dializa- powiedziała.

Na razie nie wiadomo, kiedy miałby powstać planowany zespół.

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama