Wiemy które wydziały urzędu miasta przeniosą się na Leśną

Data publikacji: 22.03.2017 16:47
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
28.1.2016 Kielce. Budynki przy ul. Leśnej, w których mieściło się UJK

28.1.2016 Kielce. Budynki przy ul. Leśnej, w których mieściło się UJK
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Władze Kielc podjęły decyzje, które z wydziałów ratusza zostaną przeniesione do budynku przy ulicy Leśnej – dawnej siedziby UJK. W połowie przyszłego roku będziemy mogli tam załatwić między innymi formalności związane z rejestracją samochodu.

W budynku bezpośrednio sąsiadującym z ulicą Leśną znajdą się wydziały: Komunikacji, Rozwoju i Rewitalizacji oraz referat działalności gospodarczej i wydziału Spraw Obywatelskich – informuje Bernard Oziębły z kieleckiego ratusza. Poza tym w urzędzie znajdą się także Wydział Organizacyjny a tam Biuro Obsługi Urzędu i Interesanta.

Przewidziane są remonty budynku dzięki, którym ma on zostać przygotowany do obsługi interesantów. Dawna sala gimnastyczna, a także mieszcząca się na pierwszym piętrze aula zostaną przekształcone w hale operacyjne z poczekalnią oraz kabinami, w których interesanci będą obsługiwani. Na drugim piętrze powstanie sala konferencyjna. W budynku będzie także mały sklepik. Jedno z pomieszczeń zostanie przeznaczone na potrzeby straży miejskiej. Niewykluczone, że budynek zostanie ocieplony.

Piwnice pod budynkiem zostaną przeznaczone na archiwa dla wydziału komunikacji. Przestrzeń, jaką zagospodarowano na potrzeby Urzędu Miasta to 2500 m kw. Prace remontowe powinny się rozpocząć pod koniec wakacji a zakończyć w połowie przyszłego roku.

Budynek przy ulicy Leśnej miasto odkupiło od Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w 2015 roku za prawie 9 milionów złotych.

Reklama