Przetarg na budowę obwodnicy Kazimierzy Wielkiej unieważniony

Data publikacji: 23.03.2017 10:50
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości z regionu


Fot. Radio Kielce

Opóźni się budowa obwodnicy Kazimierzy Wielkiej. Ogłoszony przez Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich przetarg na jej wykonanie, wraz z rozbudową drogi w kierunku Małopolski został unieważniony.

Jak informuje Karol Rożek, zastępca dyrektora Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, w postępowaniu przetargowym wpłynęła tylko jedna oferta opiewająca na ponad 84 mln zł. Znacznie przewyższyła ona kwotę przewidzianą przez zamawiającego, czyli prawie 46 mln zł.

Karol Rożek dodaje, że Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich postanowił podzielić inwestycję na dwa zadania. Pierwsze, to budowa samej obwodnicy, a drugie rozbudowa drogi wojewódzkiej w kierunku Koszyc. W tym celu zostaną ogłoszone dwa przetargi. Kolejna procedura przetargowa dla obwodnicy ma zostać ogłoszona pod koniec miesiąca.

Karol Rożek tłumaczy, że czas realizacji inwestycji przesunie się o kilka miesięcy. Prace budowlane miałyby się rozpocząć w pierwszej lub drugiej połowie przyszłego roku. Obwodnica pozwalająca ominąć miasto będzie przebiegała po północno-wschodniej stronie Kazimierzy Wielkiej.

Tagi do tego wpisu
Reklama