Polskie książki pojadą do Mołdawii

Data publikacji: 23.03.2017 15:47
Kategoria: Wiadomości z regionu


Fot. Magdalena Nowak / Radio Kielce

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza przekazała do zbiorów Biblioteki Polskiej im. Adama Mickiewicza w Kiszyniowie wybitne pozycje literatury polskiej. Wśród przekazanych książek są m.in.: „Ferdydurke”, „Krzyżacy”, „Ludzie bezdomni”, a także słowniki m.in. wyrazów bliskoznacznych i poprawnej polszczyzny. W sumie do Mołdawii pojedzie ponad 50 nowych książek.

Jadwiga Zielińska z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej podkreśla, że autorami przekazanych pozycji są głównie pisarze z naszego regionu: Stefan Żeromski i Henryk Sienkiewicz. Nie zabrakło również tytułów, które wyszły spod pióra patrona Wojewódzkiej Biblioteki – Witolda Gombrowicza. Biblioteka podarowała także publikacje dla najmłodszych, bajki, opowiadania i książki popularnonaukowe.

Obecnie w Polskiej Bibliotece w Kiszyniowie znajduje się około 1500 książek. Z jej zbiorów korzysta 3,5 tys. osób, z czego 700 to Polacy. Biblioteka Wojewódzka w Kielcach podpisała z kiszyniowską książnicą list intencyjny, w którym zostały umieszczone zapisy o dalszej współpracy obu instytucji.

Magdalena Nowak

Reklama