Klasa patronacka w ostrowieckiej szkole zawodowej

Data publikacji: 30.03.2017 16:55
Kategoria: Wiadomości z regionu
Ostrowiec. Podpisanie umowy o utworzenie klasy patronackiej (30 marca 2017 r)

Ostrowiec. Podpisanie umowy o utworzenie klasy patronackiej (30 marca 2017 r)
Fot. Kalina Łabuz / Radio Kielce

Powiat ostrowiecki i Zespół Szkół numer 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim podpisali umowę z firmą Finow Polska dotyczącą utworzenia klasy patronackiej. Celem współpracy jest poprawa jakości kształcenia zawodowego w powiecie ostrowieckim.

Klasy patronackie to odpowiedź na zapotrzebowanie lokalnych przedsiębiorców oraz umożliwienie uczniom ostrowieckich szkół zawodowych powiązania kształcenia teoretycznego z praktyczną nauką zawodu – mówi Zbigniew Duda, starosta ostrowiecki. – Uczniowie Zespołu Szkół numer 3 będą mieli możliwość korzystania z urządzeń firmy Finow, aby po skończeniu szkoły byli fachowcami nie tylko w zakresie teorii, ale również praktyki – dodaje starosta ostrowiecki.

Jak zauważa Agnieszka Sawczuk, prezes zarządu firmy Finow, na lokalnym rynku brakuje fachowców z odpowiednim wykształceniem. Z kolei ci, posiadają odpowiednie wykształcenie, nie mają umiejętności praktycznych. – Młodzi ludzie teoretycznie są bardzo dobrze przygotowani, jednak nie mogą od razu wejść do zakładu – tłumaczy Agnieszka Sawczuk. Dodaje, że ma nadzieję, iż po uruchomieniu klasy patronackiej absolwenci techników i szkół zawodowych będą posiadali odpowiednie umiejętności do wykonywania pracy w danym zawodzie.

Eligiusz Mich, wicestarosta ostrowiecki podkreśla, że powiat ostrowiecki wkłada wiele wysiłku w promowanie kształcenia zawodowego, które jest przyszłością dla młodzieży. Możliwość zdobywania doświadczenia praktycznego jeszcze podczas nauki w szkole jest istotą zmian, jakie powiat chce wprowadzić do ostrowieckiego szkolnictwa zawodowego. Jest to kolejna klasa patronacka Zespołu Szkół numer 3, szkoła współpracuje również z Hutą Celsa kształcąc miedzy innymi w zawodzie mechatronik.

Firma Finow Polska zajmuje się dostarczaniem konstrukcji stalowych do przemysłu energetycznego.

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama