Dziewczęta biegały w kaskach

Data publikacji: 30.03.2017 17:45
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Kielce. IV Bieg w Kasku (30 marca 2017 r)

Kielce. IV Bieg w Kasku (30 marca 2017 r)
Fot. Radio Kielce

45 zawodniczek – studentek i licealistek – wystartowało w IV Biegu w Kasku na kampusie Politechniki Świętokrzyskiej. Dziewczęta miały do pokonania 1200 m.

Wśród studentek Politechniki Świętokrzyskiej najszybsza była Klaudia Antecka, która jest na pierwszym roku, a więc w biegu też startowała po raz pierwszy.

- Tempo było niezłe jak na bieg rekreacyjny. Pogoda dopisała, więc nie ma na co narzekać. Do niedawna biegałam tylko dla siebie, ale od pół roku jestem w sekcji AZS i trenuję pod okiem Marka Kalwata – powiedziała nam Klaudia Antecka.

Wśród uczennic szkół średnich najszybsza była Gabriela Szkuta z X Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego w Kielcach.

- Na początku było troszkę ciężko, ale szybko się rozbiegałam. Na co dzień jestem piłkarką ręczną Korony Handball, więc bieganie nie jest mi obce – powiedziała nam z uśmiechem Gabriela Szkuta.

Bieg w Kasku organizowany jest przez Akademicki Związek Sportowy we współpracy z poszczególnymi uczelniami.

W tym roku biegi odbyły się na: Politechnice Łódzkiej, Politechnice Częstochowskiej, Politechnice Śląskiej w Gliwicach, Politechnice Świętokrzyskiej, Politechnice Opolskiej i Politechnice Poznańskiej. Celem akcji jest walka ze stereotypowym podziałem na zawody "męskie" i "kobiece" oraz zachęcenie uczennic szkół ponadgimnazjalnych do studiowania na kierunkach technicznych.

Reklama