Potrzebujący liczą na naszą pomoc. Trwa Wielkanocna Zbiórka Żywności

Data publikacji: 01.04.2017 17:04
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.04.2017 Kielce. Zbiórka żywności przedświątecznej w sklepach.

01.04.2017 Kielce. Zbiórka żywności przedświątecznej w sklepach.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W 17 miejscowościach naszego regionu trwa Wielkanocna Zbiórka Żywności. W ponad 80 sklepach samoobsługowych do specjalnie oznakowanych koszy można wkładać produkty spożywcze, które potem przekazane zostaną najbardziej potrzebującym.

Akcja nie byłaby możliwa do przeprowadzenia, gdyby nie pomoc wolontariuszy. Po raz siódmy w zbiórce pomaga Paulina Tokarska z Zespołu Szkół w Woli Jachowej. - Moim zadaniem jest rozdawanie ludziom ulotek promujących akcję i zachęcanie ich do zakupu dodatkowego produktu - wyjaśnia. Zbiórkę żywności wsparła m.in. Beata Piotrowska z synem Mateuszem.

- Wiemy, że niestety życie jest teraz dosyć kosztowne i nie wszystkich stać, by kupić sobie podstawowe produkty żywnościowe, takie jak mąkę, czy ryż. Dlatego wspólnie z synkiem do oznakowanego kosza włożyliśmy dwa opakowania kaszy, mąkę, cukier i konserwę - dodaje Beata Piotrowska.

Zbiórka żywności, oprócz Kielc, przeprowadzona jest także m.in. Jędrzejowie, Kazimierzy Wielkiej, Włoszczowie, Miechowie, Chmielniku, Sędziszowie i Miedzianej Górze.

Organizator zbiórki, czyli Kielecki Bank Żywności zachęca do przekazywania mąki, oleju, przetworów mięsnych, warzywnych i owocowych, słodyczy oraz innych produktów z długim terminem przydatności do spożycia.

W niedzielę zbiórka przeprowadzona zostanie w godzinach 9.00- 15.00.

Reklama