WUP pomaga oszukanym

Data publikacji: 03.04.2017 15:24
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
16.5.2016 Kielce. Wojewódzki Urząd Pracy przy ul. Witosa

16.5.2016 Kielce. Wojewódzki Urząd Pracy przy ul. Witosa
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Wojewódzki Urząd Pracy zaproponował rozwiązanie, które ma umożliwić kontynuację unijnego projektu „Droga do sukcesu”. Jak informowaliśmy - w marcu właścicielka firmy z Wrocławia, która na jego zlecenie realizowała projekt, trafiła do więzienia. Przedsiębiorstwo było tzw. instytucją pośredniczącą, która miała między innymi wypłacić wszystkim 45 uczestnikom po 24 tysiące złotych na rozwój własnej działalności.

Paweł Lulek z Wojewódzkiego Urzędu Pracy poinformował Radio Kielce, że osoby, które napisały projekty będą mogły je zrealizować przy wsparciu dwóch innych instytucji: Staropolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej oraz Stowarzyszenia Integracja i Rozwój. Dzięki temu rekomendowane biznesplany otrzymają wsparcie finansowe oraz pomoc doradców.  

Jak informowaliśmy, Arkadiusz Piecyk, dyrektor WUP po tym, gdy dowiedział się o problemach wrocławskiej firmy zlecił kontrolę w biurze projektu, podczas której zabezpieczono m.in. dokumenty uczestników.

Łączny koszt projektu to 1 mln 800 tysięcy złotych. Do tej pory, do wrocławskiej firmy na realizację zostało przekazane 98 tysięcy złotych.

Tagi do tego wpisu
Reklama