Pół miliona złotych na promocję Green Velo

Data publikacji: 04.04.2017 06:35
Autor: Ewa Okońska / Kategoria: Wiadomości z regionu
28.07.2015. Green Velo. Frombork - Braniewo - Pieniężno - Górowo Iławieckie

28.07.2015. Green Velo. Frombork - Braniewo - Pieniężno - Górowo Iławieckie
Fot. Krzysztof Żołądek / Radio Kielce

Marszałkowie pięciu województw Polski Wschodniej podpisali w Warszawie umowę o współpracy partnerskiej na rzecz rozwoju i promocji Szlaku Rowerowego Green Velo. Wyłożą w tym roku na ten cel, wspólnie, pół miliona złotych i nie wykluczają współpracy w latach następnych. W imieniu samorządów województw zadania te realizować będą regionalne organizacje turystyczne - mówi Jarosław Panek, zastępca dyrektora biura Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego.

- Nasze zadania będą usystematyzowane i spójne. Umowa wiąże się przede wszystkim z pieniędzmi. Wszyscy marszałkowie deklarują, że w kolejnych latach może ich być więcej, jeśli współpraca będzie układała się dobrze - dodaje.

W myśl umowy, poszczególne województwa podzieliły się zadaniami, do których należą m.in. organizacja udziału w imprezach targowych, reklama prasowa, radiowa, telewizyjna i internetowa, druk wydawnictw i ich aktualizacja, prowadzenie strony internetowej oraz organizacja wydarzeń promocyjnych zarówno w kraju jak i poza nim. Świętokrzyskie zajmie się eventami zagranicznymi, planując je w Niemczech i na Ukrainie - informuje Jarosław Panek.

Marszałkowie zgodnie stwierdzili, że od momentu otwarcia Green Velo wiele odcinków notuje duże zainteresowanie rowerzystów, zwłaszcza w letnie weekendy.

Wschodni Szlak Rowerowy o długości prawie 2 tysięcy km jest najdłuższą trasą rowerową w Polsce. W Świętokrzyskiem liczy 203 km i prowadzi od Sandomierza przez Kielce do Końskich.

Tagi do tego wpisu
Reklama