Kolejne ataki "na wnuczka" i "policjanta". Policja ostrzega

Data publikacji: 04.04.2017 11:31
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu


Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

3 razy złodzieje w Starachowicach próbowali wyłudzić wczoraj pieniądze metodą "na policjanta". Do 86-letniej mieszkanki Starachowic zatelefonował mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji. Oświadczył, że prowadzi śledztwo dotyczące grupy osób okradających konta internetowe.

W dalszej rozmowie wypytywał seniorkę o konto i ilość zgromadzonych pieniędzy. Potem polecił, aby wypłaciła swoje oszczędności około 35 tysięcy złotych z jednego konta i ulokowała je na drugim. Kobieta w pewnym momencie zaczęła podejrzewać, że może to być próba oszustwa i zwróciła się o pomoc do swojego wnuczka, który natychmiast rozłączył połączenie. O zdarzeniu poinformowano oficera dyżurnego policji.

Wczoraj oszust podający się za policjanta dzwonił jeszcze do dwóch mieszkanek Starachowic, ale seniorki od razu informowały, że nie posiadają kont internetowych.

W ubiegłym tygodniu 8 razy w Skarżysku próbowano wyłudzić pieniądze metodą na wnuczka. Po pierwszych telefonach w tej sprawie do oficera dyżurnego policji, wysłano funkcjonariuszy do placówek bankowych. Dzięki temu oszczędności nie stracił 82-letni mężczyzna, który namawiany przez "wnuczka" wypłacał 20 tysięcy złotych. Policjanci zdołali go uprzedzić o próbie oszustwa.

Tagi do tego wpisu
Reklama