Centrolewica pod wodzą Aleksandra Kwaśniewskiego

Data publikacji: 26.02.2013 13:49
Kategoria: Wiadomości z regionu

Samo schylenie się po władzę nie wystarczy, trzeba wiele pracy, by powstała silna formacja lewicowa - uważa poseł Ruchu Palikota, Sławomir Kopyciński. Lider jego partii zaprosił do współpracy Aleksandra Kwaśniewskiego, by skupić wokół niego działaczy i wzmocnić lewą stronę sceny politycznej. Poseł Ruchu Palikota wierzy w siłę byłego prezydenta, który - jego zdaniem - może zbudować formację, będącą alternatywą dla Platformy Obywatelskiej i PiS-u.

Poseł Ruchu Palikota, Sławomir Kopyciński

Sławomir Kopyciński stwierdził, że każdy członek partii musi myśleć i działać dla całej struktury, a nie tylko we własnym interesie. Przypomniał, że przed swoim odejściem z SLD tuż po wyborach parlamentarnych zaproponował kolegom partyjnym, by połączyli siły z Ruchem Palikota. Poseł jest zdziwiony, że obecnie SLD za lidera obrało Leszka Millera, którego do niedawna krytykowało.

Sławomir Kopyciński powiedział, że ufa Januszowi Palikotowi i Aleksandrowi Kwaśniewskiemu. Ich wspólna inicjatywa, to projekt Europa Plus, czyli centrolewicowa lista do Parlamentu Europejskiego.

Ewa Golińska

Reklama