Dzieci idą na studia

Data publikacji: 10.04.2017 18:58
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
21.03.2015 Uniwersytet Dziecięcy UJK w Kieleckim Parku Technologicznym

21.03.2015 Uniwersytet Dziecięcy UJK w Kieleckim Parku Technologicznym
Fot. Sylwia Mularczyk / KPT

Uzdolnionych i pełnych pasji uczniów szkół podstawowych poszukuje Uniwersytet Jana Kochanowskiego. Kielecka uczelnia po raz piąty organizuje Sympozjum Naukowe dla Dzieci. Jak informuje Paulina Barańska, sekretarz komitetu organizacyjnego - szkołom zostało już tylko kilka dni, by zapisać swoich uzdolnionych uczniów.

- Chętni zgłaszać się mogą do 18 kwietnia. Uczniowie powinni przygotować prezentacje poświęcone ich pasjom i fascynacjom naukowym. Będą o nich mówić w trakcie sympozjum. Młodzi naukowcy mogą zabrać ze sobą tak zwaną grupę wsparcia, która pomoże im podczas pokazu - mówi Paulina Barańska.

Zadaniem sympozjum naukowego dla dzieci jest rozbudzenie w uczniach podstawówek fascynacji nauką. Ale - jak podkreśla Paulina Barańska - to spotkanie łączy przyjemne z pożytecznym i dzieci będą mogły również świetnie się bawić.

- Przewidziane są również dodatkowe atrakcje. W czasie przerwy w prelekcjach odbędzie się jarmark naukowy. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach językowych, muzycznych czy ruchowych, przygotowanych przez studenckie koła naukowe - informuje Paulina Barańska.

V Sympozjum Naukowe dla Dzieci odbędzie się 9 czerwca w siedzibie Wydziału Pedagogicznego i Artystycznego przy ulicy Krakowskiej w Kielcach. Szczegóły rekrutacji dostępne są na stronie internetowej kieleckiej uczelni.

Reklama