Budowa drogi S74 opóźniona?

Data publikacji: 21.04.2017 17:38
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Obwodnica Kielc trasą ekspresową.

Obwodnica Kielc trasą ekspresową.
Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Budowa drogi ekspresowej S74 będzie realizowana, choć nie jest pewne, czy uda się rozpocząć inwestycję w zakładanym terminie. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa opracowuje nowelizację Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023.

Ekspresowa trasa z Piotrkowa, do Niska jest jednym z zadań w nim zawartych. Rzecznik resortu Szymon Huptyś zapewnia w piśmie do Radia Kielce, że nowelizacja nie przewiduje usuwania jakichkolwiek zadań z programu.

Budowa poszczególnych odcinków S74 w obecnej perspektywie finansowej, uzależniona jest przede wszystkim od postępów w przygotowaniu inwestycji. Jeżeli będą one przebiegały prawidłowo, będzie można szukać pieniędzy na jej realizację. Rzecznik dodaje, że z uwagi na niedoszacowanie brakuje prawie 100 miliardów złotych na wykonanie wszystkich zadań, zawartych w aktualnym Programie Budowy Dróg Krajowych. Z tego powodu, nie można podać dokładnej daty budowy poszczególnych odcinków S74.

Małgorzata Pawelec z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że poszczególne fragmenty drogi ekspresowej S74 są na różnych etapach przygotowania. Najbardziej zaawansowany jest odcinek od granicy województwa łódzkiego do Mniowa. – Dysponujemy już decyzją środowiskową, która została utrzymana w mocy przez Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska – powiedziała.

Drogowcy złożyli już wniosek o wydanie decyzji środowiskowej na odcinek od Mniowa do węzła Kielce Zachód oraz od Cedzyny do Jałowęsów. Stanowisko powinno być znane jeszcze w tym roku.

Reklama