Biblioteka robi zakupy. Pomoże niewidomym i niedowidzącym

Data publikacji: 25.04.2017 15:34
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
04.06.2016 Noc Bibliotek w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach

04.06.2016 Noc Bibliotek w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach za kwotę 60 tysięcy złotych dokupi do końca roku nowy sprzęt, który ułatwi korzystanie z jej zasobów osobom niewidomym i niedowidzącym. Jak powiedział Andrzej Maćkowski, dyrektor placówki będzie to uzupełnienie sprzętu, który już jest na wyposażeniu Filii nr 9 przy ulicy Stefana Okrzei. Wstępnie planowane zakupy oceniły już osoby, które będą z nich korzystać.

Dyrektor dodał, że biblioteka będzie wtedy dysponować już pełną ofertą dla osób niewidomych i niedowidzących. W tej chwili mogą one już korzystać m.in. z przystosowanych do ich potrzeb komputerów, różnego rodzaju powiększalników, urządzeń odczytujących tekst, czy kopiujących tekst książek, które później można odsłuchać. Nowe zakupy będą nastawione na uzupełnienie części komputerowej i rozszerzenie możliwości operowania w sieci.

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach ma w swoich zasobach ponad 300 tysięcy egzemplarzy książek i są one systematycznie uzupełniane. Na terenie miasta funkcjonuje 13 filii. Dziennie korzysta z nich od 500 do 1100 czytelników.

Reklama