Nowe inwestycje dla mieszkańców Pińczowa

Data publikacji: 27.04.2017 12:33
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości z regionu


Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Rozpoczęła się realizacja inwestycji, finansowanych z budżetu obywatelskiego w Pińczowie. Mieszkańcy, w pierwszej edycji programu wybrali osiem projektów, na które samorząd przeznaczył w tym roku niecałe pół miliona złotych.

Burmistrz Włodzimierz Badurak informuje, że pierwszą zrealizowaną inwestycją jest siłowania zewnętrzna na osiedlu Podgórze.

Jak dodaje, niebawem ruszą również prace na plaży przy pińczowskim zalewie, gdzie ma powstać duży plac zabaw dla dzieci. Jego projekt zakłada m.in. budowę drewnianej konstrukcji statku, który będzie miejscem do zabawy dla dzieci, a jednocześnie stanie się ozdobą terenów rekreacyjnych w mieście – przekonuje burmistrz.

- Obiekty znajdujące się przy zalewie są dużym atutem turystycznym naszego miasta i są chętnie odwiedzane przez mieszkańców i gości – mówi Włodzimierz Badurak.

Karol Krysiński, kierownik Ośrodka Sportu i Rekreacji dodaje, że na plaży zainstalowane zostaną również trampoliny oraz molo, co według niego uatrakcyjni ofertę turystyczną ośrodka i znajdujących się na jego terytorium domków letniskowych. – Mamy nadzieję, że nowe obiekty zachęcą większą liczbę turystów do odwiedzania naszego ośrodka – mówi kierownik pińczowskiego OSiRu.

Budowa placu zabaw na plaży w Pińczowie będzie kosztowała ponad 70 tys. zł. W ramach budżetu obywatelskiego, wybudowane zostaną również dwa odcinki chodników, parking przy ul. Piastowskiej i ścieżka zdrowia przy Przedszkolu nr 3.

Reklama