Kufry i walizki w Wieży Sztuki

Data publikacji: 01.05.2017 19:47
Kategoria: Wiadomości z regionu


Fot. Katarzyna Prędotka / Radio Kielce

W galerii Wieża Sztuki w Kielcach można oglądać prace, pochodzącej z Giżycka, tworzącej w Olsztynie artystki Mirosławy Smerek - Bieleckiej. Prezentowane obrazy pochodzą z cyklu "Walizki".

Malarka tworzyła je na przestrzeni kilkunastu lat, odwołując się w nich do dzieciństwa i domu rodzinnego. Inspiracją do powstania cyklu była książka o rodzinie Romanowów. Pierwszą pracą z tego cyklu, była namalowana przez artystkę Anastazja - córka cara, w otoczeniu koronek i bibelotów. Całość została zamknięta w formie kufra - stąd tytuł cyklu. Mirosława Smerek - Bielecka mówi, że z niektórymi pracami łączy ją emocjonalna więź, która nie pozwala na ich sprzedaż, niezależnie od ceny.

Właściciel Wieży Sztuki - Arkadiusz Latos, podkreśla wyjątkowość prac artystki. Dodaje, że kielczanie chętnie przychodzą na organizowane przez galerię wernisaże i wystawy. - Ta publiczność jest dojrzała, ma już wyrobiony smak i oczekiwania, wie, co chce zobaczyć - dodał.

Kalendarz Galerii Wieża Sztuki jest zaplanowany do 2019 roku. W kolejnych miesiącach kielczanie będą mogli oglądać prace między innymi Przemysława Kossakowskiego, znanego szerszej publiczności z programów telewizyjnych, których jest prowadzącym.
Wystawa Mirosławy Smerek - Bieleckiej potrwa do 2 czerwca.

 

Katarzyna Prędotka

Tagi do tego wpisu
Reklama