Sztandar dla jednostki OSP we Wnorowie

Data publikacji: 06.05.2017 18:59
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
31.5.2016 Starachowice. Nad miastem przeszła ulewa. Strażacy wypompowywali wodę z zalanych piwnic i posesji.

31.5.2016 Starachowice. Nad miastem przeszła ulewa. Strażacy wypompowywali wodę z zalanych piwnic i posesji.
Fot. Radio Kielce

Jubileusz 50-lecia istnienia obchodziła dziś jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej we Wnorowie w gminie Łoniów. Z tej okazji nadany został sztandar, który poświęcono podczas uroczystej mszy. - To dla nas wyjątkowe wydarzenie. Sztandar zawsze łączy Polaków i wyzwala w nich godne naśladowania postawy, dlatego bardzo zależało nam na tym, aby z okazji jubileuszu został  ufundowany taki właśnie symbol - powiedział komendant jednostki OSP we Wnorowie Marian Skrzynecki.

Dodał, że w planach nowego zarządu jest wymiana przestarzałego sprzętu z końca lat 80-tych i przyciągnięcie młodzieży w szeregi druhów- ochotników. Obecnie jest ich 43, w tym 9-ciu ma uprawnienia i przeszkolenie do uczestniczenia w akcjach ratowniczo- gaśniczych.

W uroczystościach jubileuszowych wziął udział poseł Marek Kwitek. Parlamentarzysta podkreślił rolę strażaków w środowisku lokalnym. - Jednostki OSP są elementem jednoczącym ludzi, udzielają się na rzecz małych ojczyzn, biorą udział w uroczystościach patriotycznych, religijnych. Trudno sobie wyobrazić życie społeczne bez nich - dodał poseł.

Po części oficjalnej we Wnorowie odbył się piknik strażacki z występami ludowych zespołów. Jubileusz  50-lecia jednostki był połączony z gminnymi obchodami Dnia Strażaka.

adv adv
Wiadomości
Reklama