Miliony złotych na remonty dróg w regionie

Data publikacji: 12.05.2017 13:20
Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: Marcin Różyc
Wojewoda Świętokrzyski - Agata Wojtyszek

Wojewoda Świętokrzyski - Agata Wojtyszek
Fot. Karol Żak / Radio Kielce

Ponad osiem milionów złotych przekaże Urząd Wojewódzki na budowy i remonty dróg w naszym regionie. Środki pochodzą z rezerwy budżetu państwa. Trafią do powiatów: jędrzejowskiego i staszowskiego oraz jedenastu gmin. Pieniądze rozdzielono w ramach programu likwidacji szkód po klęskach żywiołowych oraz rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej.

Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, mówi że cały czas potrzebne są pieniądze na rozwój regionu. - Dobra infrastruktura drogowa to większe bezpieczeństwo, ale również pomoc w rozwoju gospodarczym kraju.

Senator Krzysztof Słoń zauważył, że tego typu spotkania stały się cykliczne. Jego zdaniem jest to dowód na to, że polski rząd cały czas pamięta o zadaniach, które muszą realizować gminy oraz powiaty. Samorządowcy przyglądają się każdej złotówce, stąd to duży wyczyn, że udaje się im wygospodarować środki na wkład własny   podkreśla Krzysztof Słoń.

Wicestarosta staszowski Tomasz Fąfara informuje, że za otrzymane pieniądze, w jego powiecie wyremontowana zostanie m.in. droga między miejscowościami Gacki i Dobrów. Do tej pory przejazd w tamtym miejscu był bardzo trudny.

W trakcie spotkania podpisano również kolejne umowy w ramach programu „Maluch Plus” z gminami Połaniec oraz Skarżysko-Kamienna. Na powstanie lub prowadzenie żłobków i klubów dla dzieci samorządy otrzymają ponad 250 tysięcy złotych.

Reklama