Planiści nieugięci w sprawie parkingów wielopoziomowych

Data publikacji: 14.05.2017 09:38
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
19.01.2016 Kielce. Demonstracyjny parking wielopoziomowy przy ulicy Ściegiennego 270.

19.01.2016 Kielce. Demonstracyjny parking wielopoziomowy przy ulicy Ściegiennego 270.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Miejscy planiści nie rezygnują z planów budowy parkingów wielopoziomowych w Kielcach. Obiekty takie mają powstać nie tylko na osiedlach, ale także w centrum miasta. Tomasz Zboch z wydziału Rozwoju i Rewitalizacji w kieleckim ratuszu poinformował, że wciąż aktualne są pomysły realizacji takich inwestycji na Placu Wolności oraz nad dworcem PKP.

Pod uwagę brane są też inne lokalizacje na obrzeżach ścisłego centrum Kielc. Jest to plac przed budynkiem Nidy na Wesołej, przed Kieleckim Centrum Kultury, a także w pobliżu dawnego kina Romantica między Panoramiczną, a Czarnowską.

Ostatnia inwestycja miałaby zostać zrealizowana w ramach partnerstwa publiczno - prywatnego. Obok miasta inwestorem byłaby spółka - Przedsiębiorstwo Turystyczne "Łysogóry" właścicieli Hotelu Grand Best Western. Obiekt służyłby potrzebom gości hotelu, część byłaby też ogólno - miejska.

Jak informowaliśmy, ratusz zaproponował budowę ośmiu parkingów wielopoziomowych na kieleckich osiedlach. Najwięcej kwestii do ustalenia pozostaje w przypadku trzech obiektów zlokalizowanych na terenach Świętokrzyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Dwie koncepcje były już wcześniej znane mieszkańcom. Chodzi o róg ulic Jesionowej i Marszałkowskiej oraz okolice ulicy Orkana. W obu przypadkach zmieniono koncepcje - parkingi mają być mniejsze, przez co zmieni się też zagospodarowanie terenu wokół nich.

Dodatkowo dochodzą nowe propozycje częściowo zasugerowane przez mieszkańców między innymi budowa obiektu na rogu ulicy Turystycznej i Warszawskiej, przy pawilonach handlowych na skrzyżowaniu Wojewódzkiej i Warszawskiej, a także w podobnym wariancie, czyli na miejscu obecnego parkingu przy ulicy Pocieszka i Warszawskiej.

Jak dotąd akceptację mieszkańców zyskały planowane budowle u zbiegu alei Szajnowicza-Iwanowa i Grunwaldzkiej, w pasie drogowym rozdzielającym ulicę Sandomierską, w okolicach ulic Nowaka-Jeziorańskiego, nieopodal skrzyżowania ulic Popiełuszki i Wrzosowej oraz u zbiegu ulic Krakowskiej i Poklasztornej.

Reklama