Klaudia Petters na podium w Olsztynie

Data publikacji: 16.05.2017 12:55
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
18.05.2016. Klaudia Petters - TS Akwedukt Kielce

18.05.2016. Klaudia Petters - TS Akwedukt Kielce
Fot. fot. TS Akwedukt Kielce

Klaudia Petters z Akweduktu zajęła drugie miejsce wśród juniorek i dziewiąte w klasyfikacji generalnej w pierwszych tegorocznych zawodach triathlonowego Pucharu Polski. Był to także pierwszy etap cyklu Elemental Tri Series. W Centrum Rekreacyjno-Sportowym nad Jeziorem Ukiel w Olsztynie startowali również dwaj zawodnicy kieleckiego klubu.

Triathloniści rywalizowali na dystansie sprinterskim: 750 metrów pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5 km biegu. W gronie juniorów 11. miejsce zajął Mateusz Błaszczyk, a w kategorii juniorów młodszych na 7. pozycji ukończył zmagania Eryk Szcześniak.

Klaudia Petters o ponad trzy minuty przegrała z Roksaną Słupek z MUKS Piętnastka Bydgoszcz. Trzecia w juniorkach była Marta Zygmunt z MLUKS Triathlon Koło. Cała trójka będzie reprezentować Polską na mistrzostwach Europy w aquathlonie, które 27 maja rozegrane zostaną w Bratysławie.

- W stolicy Słowacji wystartuje także nasza nowa zawodniczka, ostrowczanka Karolina Wicha. To świetna pływaczka, która pierwszy raz będzie próbowała swych sił w aquathlonie - powiedział trener Akweduktu Kielce Grzegorz Kożuchowski.

adv adv
Wiadomości
Reklama