Jest ceniony na całym świecie. Wyjątkowy jubileusz w kieleckim muzeum

Data publikacji: 18.05.2017 16:05
Kategoria: Kultura /Źródło: Katarzyna Prędotka


Fot. Katarzyna Prędotka / Radio Kielce

Jan Puk - znany ludowy artysta, po raz kolejny wraz ze swoją twórczością zawitał do Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Tym razem okazją ku temu był podwójny jubileusz artysty: 30 - lecie pracy twórczej i 20 - lecie współpracy z Muzeum.

Jan Puk zaczął tworzyć dopiero, gdy przeszedł na emeryturę. Jak podkreśla, materiał wykorzystywany do twórczości związany z naturą od zawsze był mu bliski. Rzeźbiarz jest ceniony na całym świecie. Po jego prace zgłaszają się osoby z Berlina czy Francji, Jednak jak sam mówi, są przedmioty z którymi nie umie i nie chce się rozstać. Między innymi są to ruchome zabawki, nad których stworzeniem spędził dużo czasu.

Starszy kustosz Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach - Aneta Bąk mówi, że prace Jana Puka są charakterystyczne i nietuzinkowe, nie tylko ze względu na to, w jaki sposób je wykonuje, ale również co przez nie chce wyrazić.

Jan Puk wiele swoich prac przekazuje dzieciom i różnym instytucjom. Oprócz obejrzenia jego dzieł w Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach, istnieje możliwość zakupienia wykonanych przez rzeźbiarza przedmiotów.

Reklama