Rusza sezon enduro. Giemza w KTM Novi Korona

Data publikacji: 19.05.2017 07:17
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Maciej Giemza rajdy

Maciej Giemza rajdy
Fot. Karol Żak / Radio Kielce

Dziesięciu zawodników KTM Novi Korona weźmie udział w inauguracyjnych rundach nowego sezonu mistrzostw Polski enduro. Największą gwiazdą kieleckiego teamu będzie Maciej Giemza, który wygrywając w Maroku pustynny Merzouga Rally w kategorii debiutantów zapewnił sobie darmowy start w przyszłorocznym Rajdzie Dakar.

– Start w Wałbrzychu to trochę odskocznia od tego co w tym sezonie jest moim głównym celem. Nie jest łatwo przesiąść się z motocykla „dakarowego” na enduro. Chciałbym dojechać na jak najlepszej pozycji. Nie będą ubolewał jeśli nie wygram, bo moja wiodąca dyscyplina, to teraz rajdy długodystansowe. Jednak tak jak zawsze będę jechał na sto procent i postaram się być najlepszym nie tylko w mojej klasie, ale i w „generalce” – stwierdził Maciej Giemza.      

– Nasze cele na sezon od kilku lat się nie zmieniają. Chcemy wywalczyć tytuł klubowego mistrza Polski i dołożyć do tego kilka medali indywidualnych – powiedział prezes KTM Novi Korona Kielce Ryszard Bracik.

W sobotę i niedzielę Wałbrzychu obok Macieja Giemzy (E1) wystartują także: Rafał Bracik (E2/E3), Aleksander Bracik (Junior), Leszek Drogosz (Masters), Robert Frydrych (Masters), Jakub Wesołowski (Junior), Krzysztof Wójcik (Junior), Dawid Domański (Junior50), Piotr Krajewski (E1) i Marcin Tynowski (E1).        

Reklama