Pierwszy fragment S7 z Radomia do granicy województwa gotowy

Data publikacji: 22.05.2017 16:41
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu


Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Dziś otwarty zostanie pierwszy, dwujezdniowy fragment drogi ekspresowej S7 od Radomia do granicy województwa mazowieckiego ze świętokrzyskim. Na odcinku o długości 4,5 km od węzła Szydłowiec Południe do granicy województw, będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 70 km/h, a także tymczasowa organizacja ruchu - informuje Małgorzata Pawelec, rzecznik prasowy kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

To kolejna zmiana zapowiadana i wprowadzona przez wykonawcę, która znacznie poprawi komfort jazdy jeszcze przed otwarciem całego 22-kilometrowego odcinka. Pod koniec kwietnia wykonawca udostępnił dla kierowców 4 kilometry jednej jezdni drogi ekspresowej S7 w Szydłowcu między węzłami Szydłowiec Centrum a  Szydłowiec Południe. 

22-kilometrowy odcinek trasy S7 połączy budowaną aktualnie obwodnicę Radomia z granicą województw mazowieckiego i świętokrzyskiego, przez co znacznie skróci czas podróżowania na trasie Warszawa - Kielce. Wpłynie także na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Udostępnienie nowej trasy planowane jest w czerwcu po zakończeniu procedury związanej z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie nowej trasy. Wartość robót to ponad 682 mln złotych.

Reklama