Od piątku Festiwal Nauki E(x)plory 2017

Data publikacji: 23.05.2017 12:50
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości z regionu
20.03.2017 Podzamcze Chęcińskie. Centrum Nauki Leonardo da Vinci. Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne. RCNT. Centrum Konferencyjne w dworze z XVII wieku.

20.03.2017 Podzamcze Chęcińskie. Centrum Nauki Leonardo da Vinci. Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne. RCNT. Centrum Konferencyjne w dworze z XVII wieku.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W piątek (26 maja) Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu koło Chęcin zainauguruje kampanię społeczną na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas świętokrzyskiego Festiwalu Nauki E(x)plory 2017 wystąpią eksperci - "Mistrzowie w pasach", którzy zainspirują młodzież do odpowiednich zachowań podczas podróży samochodem i kreowania mody na prawidłowe zapinanie pasów.

E(x)plory to największy konkurs naukowy w Polsce kierowany do młodzieży w wieku od 13-20 lat. Podczas imprezy, prezentacjom projektów konkursowych będzie towarzyszyć bogaty program. Uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w kontrolowanych warunkach, w doświadczeniach związanych ze zdarzeniami drogowymi, dzięki symulatorom.

- Należy pamiętać, że wszelkie umiejętności kierowcy czy wyposażenie pojazdu w poduszki powietrzne i pasy nie pomogą uniknąć niebezpieczeństw podczas jazdy, jeśli uczestnicy podróży nie będą zapięci w prawidłowy sposób. Dodatkowo wiedza z tego zakresu zostanie ugruntowana dzięki przygotowanym materiałom szkoleniowym. Otrzyma je także młodzież podczas festiwalu - informuje Anika Strzelczak-Batkowska z Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Ambasadorem kampanii jest czterokrotny Mistrz Polski w klasyfikacji generalnej Rajdowych, Samochodowych Mistrzostw Polski oraz dwukrotny Mistrz Europy Kajetan Kajetanowicz.

Reklama