W Szydłowie o ekologii i segregacji odpadów [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 03.06.2017 09:13 / Data aktualizacji: 03.06.2017 15:09
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Szydłów. Warsztaty kreatywne EKO SZYDŁÓW

Szydłów. Warsztaty kreatywne EKO SZYDŁÓW
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Jak ponownie wykorzystać odpady mogli dowiedzieć się uczestnicy „Warsztatów Kreatywnych EKO Szydłów”. Osoby, które zdecydowały się wziąć udział w zajęciach mogły przygotować zabawki i przedmioty codziennego użytku z kartonów, butelek i papieru.

Milena Wojterska z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach zauważyła, że coraz więcej osób jest świadomych tego, że należy segregować śmieci.

- Jest to ważne, ponieważ w ten sposób ponownie możemy wykorzystać materiały i nie zanieczyszczamy środowiska. Jak podkreśliła. z 35 plastikowych butelek, można wyprodukować jeden polar - powiedziała Milena Wojarska.

Barbara Biskup z RCW w Kielcach radzi, aby rodzice wspólnie z dziećmi bawili się ekologią i wykorzystywali do tworzenia zabawek puste butelki i foliowe torebki. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzieli się między innymi, że malując duży karton i wycinając w nim miejsce na ręce i głowę można przygotować strój „Samochód”.

- Jest to proste w wykonaniu i niewiele kosztuje - dodała Barbara Biskup.

W zajęciach brał udział między innymi Dawid z Kielc, który przygotował makietę Szydłowa. Powiedział, że stara się dbać o ekologię, aby nie zaśmiecać najbliższego otoczenia.

- Dużo osób nie zdaje sobie sprawy jak brudny jest świat, a nawet najbliższa okolica - powiedział.

Warsztaty poprowadzili wolontariusze z Włoch, Turcji, Danii, Węgier i Polski. Wystawę prac stworzonych podczas zajęć będzie można oglądać w niedzielę w szydłowieckiej siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w godzinach od 12.00 do 14.00.

Reklama