Z Sandomierza wyruszył Rajd Papieski

Data publikacji: 03.06.2017 09:16
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Sandomierz. Rajd Papieski

Sandomierz. Rajd Papieski
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Około 900 osób bierze udział w rowerowym Rajdzie Papieskim, który odbywa się na trasie Sandomierz - Zochcinek. Biorą w nim udział mieszkańcy kilku województw.

Niektórzy jadą całymi rodzinami jak, np., pan Tomasz ze Świątnik. Razem z dziećmi i żoną pokonuje trasę rajdu. Po raz kolejny w rajdzie bierze udział siostra Grażyna z diecezji lubelskiej. Reporterce Radia Kielce powiedziała, że Rajd Papieski ma wyjątkową, rodzinną wręcz atmosferę, można zawrzeć nowe znajomości, ludzie są pełni radości i życzliwi.

W gronie uczestników jest także poseł PiS Marek Kwitek. Podkreślił, że dla niego rajd jest połączeniem kilku elementów: rekreacji, modlitwy, refleksji oraz kontaktu z innymi ludźmi. Dodał, że na co dzień często brakuje czasu na takie sprawy.

Wraz z uczestnikami jedzie biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz. Pomysłodawca Rajdu Papieskiego stwierdził, że wysoka frekwencja  na tej imprezie świadczy o tym, że ludzie chcą być razem.

- Mamy dosyć tych podziałów, niesnasek, trzeba szukać tego co nas łączy i nie wyolbrzymiać problemów. Patron tego rajdu św. Jan Paweł II uczy nas budowania porozumienia. Bycie razem przynosi owoce. Wspólny wysiłek, wspólny cel, wspieranie się na trasie to jest doświadczenie, które później powinno towarzyszyć nam w życiu - powiedział biskup Nitkiewicz.

Trasa rajdu wynosi prawie 43 kilometry. Prowadzi m.in. przez Obrazów, Goźlice i Opatów. Rajd Papieski jest formą uczczenia kolejnych rocznic pielgrzymki św. Jana Pawła II do Sandomierza, co miało miejsce 12 czerwca 1999 roku.

Reklama