Marsz formą poparcia dla ochrony życia ludzkiego

Data publikacji: 04.06.2017 09:45
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: Anna Głąb


Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Marsz Życia odbył się w Sandomierzu. Zebrani wyruszyli z kościoła św. Józefa, przeszli ulicami Mickiewicza,  Koseły, Armii Krajowej na plac przy ul. Żółkiewskiego. Trzymali w dłoniach białe, żółte i niebieskie balony.

Kolumnę prowadziła Sandomierska Orkiestra Dęta. Wśród uczestników były zarówno całe rodziny z dziećmi, jak i seniorzy, a także osoby duchowne. Halina Kawiorska z Legionu Maryi powiedziała nam, że sama ma pięcioro dzieci i uważa, że każde dziecko, to dar od Boga, który należy przyjąć. Chce to podkreślić, biorąc udział w Marszu Życia.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Kwitek stwierdził, że swoją obecnością na marszu chce dać świadectwo przywiązania do wartości tradycyjnej rodziny i wiary chrześcijańskiej. Zdaniem posła - jest to ważne, tym bardziej teraz, gdy odbywają się też inne - jak się wyraził - krzykliwe marsze m.in. Parada Równości  czy Czarny Protest, eksponowane w mediach.

Marsze Życia, które odbywają się  także w wielu innych miastach w Polsce w sposób spokojny i radosny dają wyraz temu, że jesteśmy za ochroną życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci - dodał poseł Marek Kwitek.

Marsz zakończył się obchodami Diecezjalnego Dnia Dziecka. Poprzedziła go msza święta w intencji rodziców i dzieci.


Marsze dla Życia w Sandomierzu mają swoją kilkuletnią tradycję.Marsz Godności dla Życia i Rodziny zakończony otwarciem okna życia odbędzie się także w Ostrowcu Świętokrzyskim. Po mszy w kościele świętego Michała, którą odprawi biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, marsz przejdzie przed Dom Ulgi w Cierpieniu przy ulicy Focha. Tu zostanie poświęcone trzecie w diecezji sandomierskiej i trzecie w województwie świętokrzyskim okno życia.

Celem powstawania okien życia jest umożliwienie oddania dziecka bez konsekwencji dla matki. Kazde z 61 takich miejsc w Polsce jest umieszczone poza zasięgiem kamer miejskiego monitoringu, a osoby zajmujące się opieką reagują na każdy sygnał otwarcia okna. Dzieci po szesciu tygodniach opieki tymczasowej trafiają do adopcji. W tym czasie matka ma prawo ponownie zaopiekować się swoim dzieckiem. Jeżeli tak się nie stanie, dzieci trafiają do adopcji.

W czasie niedzielnego nabożeństwa zostaną także poświęcone dwa pojazdy dla Domu Ulgi w Cierpieniu. Marsz życia zakończy się piknikiem rodzinnym przy ostrowieckim Hospicjum.Marsz Dla Życia i Rodziny odbędzie się dzisiaj również w Busku Zdroju. Marsz rozpocznie się Mszą Św. o godz. 15:00 w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP a potem przejdzie w barwnym pochodzie Aleją Mickiewicza do parku zdrojowego do Muszli Koncertowej  na świąteczny festyn.

Reklama