Starosta opatowski z zarzutami. Grozi mu do 3 lat więzienia

Data publikacji: 07.06.2017 13:00 / Data aktualizacji: 07.06.2017 13:00
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
24.04.2016 Opatów. Bogusław W.

24.04.2016 Opatów. Bogusław W.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Starosta opatowski- Bogusław W. usłyszał prokuratorskie zarzuty. Jest podejrzany o ujawnienie osobom nieuprawnionym danych chronionych. Miało do tego dojść podczas sesji Rady Powiatu w Opatowie, 22 sierpnia ubiegłego roku– informuje Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

- Były to m.in. dane o miejscu zameldowania i zabiegach leczniczych pacjentki opatowskiego szpitala, które podejrzany uzyskał w związku z wykonywaniem czynności służbowych, jako funkcjonariusz publiczny. Naraził przez to na szkodę prawnie chroniony interes pacjentki i osób dla niej najbliższych – dodał Daniel Prokopowicz. 

Doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez starostę złożyli: poseł PiS Anna Krupka i radny powiatowy tej partii Tomasz Staniek. - Na finał tej sprawy czekaliśmy prawie rok, ale jest on dla nas zadowalający – skomentował tę sprawę Tomasz Staniek. – Od początku razem z posłanką Anną Krupką twierdziliśmy, że Bogusław W. mógł złamać kilka przepisów. Starosta opatowski chcąc wytłumaczyć sytuację w szpitalu i przyczyny śmierci młodej osoby odczytał jej dane wrażliwe. W tej sposób naraził na szkodę męża pacjentki i jej dzieci – powiedział.

Poseł Anna Krupka twierdzi, że można się było spodziewać takiej decyzji prokuratury. – To było bardzo wstrząsające wystąpienie starosty opatowskiego. Byłam tym zbulwersowana. To nie spodobało się także mieszkańcom miasta, którzy byli obecni na sesji. Bogusław W. ujawnił szczegółową dokumentację medyczną zmarłej pacjentki – mówi Anna Krupka.

Bogusław W. nie przyznaje się do popełnienia zarzucanego mu czynu, skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Tagi do tego wpisu
Reklama