Ewakuacja w kieleckim bloku. Znaleziono niewybuch [NOWE FAKTY]

Data publikacji: 08.06.2017 12:04
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu
Niewybuchy w bloku. Saperzy w akcji.

Niewybuchy w bloku. Saperzy w akcji.
Fot. Bartosz Koziej / Radio Kielce

Policja zatrzymała 18- letniego chłopaka, który w mieszkaniu na osiedlu Świętokrzyskie w Kielcach przechowywał m.in. pocisk artyleryjski oraz elementy broni. Podczas przeszukania należącego do niego samochodu, funkcjonariusze znaleźli 600 gramów czarnego prochu- informuje Damian Janus z Komendy Wojewódzkiej Policji

O tym, że chłopak może mieć niebezpieczne przedmioty, poinformował policję jeden z sąsiadów. Mundurowi wezwali na miejsce straż pożarną i wojskowy patrol saperski. Mieszkańcy bloku zostali ewakuowani. Akcja unieszkodliwiania niewybuchów trwała kilka godzin. Żołnierze wywieźli pociski na poligon, gdzie będą zutylizowane.

Sąsiedzi zatrzymanego twierdzą, że chłopak był spokojny i nigdy nie stwarzał żadnego zagrożenia. Wiadomo było jednak, że interesuje się militariami i czynnie działa w grupie rekonstrukcji historycznej.

To nie pierwsza taka sytuacja w tym miejscu. Według świadków, policja interweniuje w podobnej sprawie już po raz trzeci. Zatrzymany kielczanin odpowie przed sądem. Może mu grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

Tagi do tego wpisu
Reklama