Pieśniobranie w DŚT. W repertuarze piosenki Okudżawy

Data publikacji: 10.06.2017 16:20
Kategoria: Kultura /Źródło: Katarzyna Prędotka
Dom Środowisk Twórczych

Dom Środowisk Twórczych
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

W kieleckim Domu Środowisk Twórczych odbędzie się dzisiaj Pieśniobranie. Podczas koncertu pt. "...a balonik hen" będzie można usłyszeć, m.in., takie utwory jak „Papierowy żołnierz”, „Piechota” czy „Pożegnanie z Polską.

Jak informuje Mariola Maćko ze stowarzyszenia „A nam się chce!”, tytuł koncertu nawiązuje do jednej z piosenek Bułata Okudżawy. To właśnie temu artyście, gruzińskiemu bardowi, poecie i prozaikowi, w 20. rocznicę jego śmierci, przypadającą na 12 czerwca, poświęcono tę imprezę.

Mariola Maćko dodaje, że jego twórczość znana jest nie tylko starszym pokoleniom, ale także wielu młodym osobom.

Pieśniobranie jest wydarzeniem cyklicznym. Kielczanie mogli już uczestniczyć między innymi w spotkaniach z utworami Jacka Kaczmarskiego czy Jeremiego Przybory. Pierwsze tego typu wydarzenie zorganizowano 7 lat temu.

Wśród wykonawców, którzy wystąpią dziś w Domu Środowisk Twórczych znaleźli się Marcin Brykczyński, Michał Łypacz i Agnieszka Majcher. Artyści zaprezentują utwory w języku rosyjskim i polskim. Podczas występu skorzystają z tłumaczeń Witolda Dąbrowskiego, Agnieszki Osieckiej, a także Wojciecha Młynarskiego.

Pieśniobranie rozpocznie się o godzinie 18. Wstęp bezpłatny.

Tagi do tego wpisu
Reklama