Będą pieniądze na budowę miejskiego odcinka drogi nr 73 w Kielcach

Data publikacji: 19.09.2011 08:02
Kategoria: Wiadomości z regionu

Projekt dotyczący budowy miejskiego odcinka drogi krajowej numer 73,  czyli ulicy Ściegiennego w Kielcach został  bardzo dobrze oceniony w konkursie zorganizowanym przez Ministerstwo Infrastruktury. Szefowa Platformy Obywatelskiej w regionie,  poseł Marzena Okła - Drewnowicz informuje, że na możliwe 56 punktów, kielecki dokument otrzymał 52 punkty.

Informacje te parlamentarzystom Platformy Obywatelskiej i zastępcy prezydenta Kielc Tadeuszowi Sayorowi przekazał minister Cezary Grabarczyk. W spotkaniu w ministerstwie wziął udział także poseł PO Artur Gierada.

Jak dodaje Marzena Okła- Drewnowicz wszystko wskazuje na to, że pieniądze na to zadanie trafią do stolicy województwa świętokrzyskiego pod koniec  roku,  bo wówczas zostanie rozstrzygnięty konkurs.
Jak już informowaliśmy,  miasto jest gotowe do rozpoczęcia inwestycji. Są wszystkie dokumenty. Tadeusz Sayor dodaje, że rozpoczęty jest już nawet  dziennik budowy.

Świętokrzyscy parlamentarzyści PO chcą także zaangażować się w pomoc przy budowie lotniska w Obicach. W tej sprawie również rozmawiali z przedstawicielami Ministerstwa Infrastruktury. Marzena Okła-Drewnowicz mówi,  że droga jest długa, ale prezydent Kielc Wojciech Lubawski będzie mógł liczyć na wsparcie. Jak dodaje posłanka, w następnym spotkaniu w ministerstwie mogą wziąć udział władze Kielc.

Anna Roży

adv adv
Wiadomości
Reklama