Bogdan Latosiński: Michalczewski gra z kielczanami w ciuciubabkę

Data publikacji: 23.06.2017 13:57
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Bogdan Latosiński, poseł Prawa i Sprawiedliwości

Bogdan Latosiński, poseł Prawa i Sprawiedliwości
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Zarząd Transportu Miejskiego ma już wszystkie dokumenty, uzupełniające ofertę firmy Michalczewski, w przetargu na obsługę komunikacyjną Kielc. Przedstawiciele spółki, dostarczyli je wczoraj.

Zbigniew Michnicki, z ZTM informuje, że w ofercie znajdują się już poświadczenia, dotyczące między innymi lokalizacji zajezdni. Przewoźnik udokumentował również, że ma niezbędna liczbę- 350 pracowników, których zatrudni podczas wykonywania 10-letniego kontraktu.

Dokumenty, co prawda zostały złożone, ale jednocześnie utajnione. Wgląd w ofertę ma wyłącznie ZTM. Aleksandra Michalczewska – Kucharska, prezes zarządu spółki Michalczewski tłumaczy, że zdecydowano się na taki krok, ponieważ w dokumentach znalazły się ważne informacje handlowe. 

- Michalczewski gra z kielczanami w ciuciubabkę - stwierdził z kolei poseł Bogdan Latosiński, honorowy przewodniczący Solidarności w MPK. Jak powiedział, ukrywanie danych ma na celu budowanie niepokoju wśród pracowników MPK i jest niepoważne.

Teraz komisji przetargowej zostało przeanalizowanie dokumentów. Jeśli okaże się, że czegoś wciąż brakuje, ZTM ma prawo poprosić o ich uzupełnienie. Nie ma określonego czasu, w jakim instytucja powinna rozpatrzyć dokumenty. 

Firma, która zwycięży w przetargu, będzie wozić pasażerów w Kielcach oraz w dziewięciu ościennych gminach przez 10 najbliższych lat. Musi mieć 123 autobusy, w tym 31 przegubowych, które mają średnio osiem lat, 350 kierowców i zajezdnię na terenie Kielc. Ma obsługiwać także 25 autobusów hybrydowych, które w tym roku kupi miasto. Kontrakt jest wart ok. 600 milionów złotych.

Reklama