Wyjechał pierwszy wakacyjny pociąg do Sandomierza

Data publikacji: 24.06.2017 09:45
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
20.7.2016 Kielce. Dworzec PKP, pociąg Impuls

20.7.2016 Kielce. Dworzec PKP, pociąg Impuls
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Rano, o 7.34 z kieleckiego dworca wyjechał wakacyjny pociąg do Sandomierza. Połączenia będą obsługiwane przez nowoczesny pociąg, wyposażony między innymi w klimatyzację, specjalne miejsca do przewożenia rowerów oraz dostęp do Internetu. Razem z turystami podróżować będzie przewodnik PTTK, który przybliży historię miast znajdujących się na trasie.

Około 30 osób zdecydowało się pojechać pierwszym wakacyjnym pociągiem do Sandomierza, który o godzinie 7.34 wyruszył z kieleckiego dworca PKP. Były to głównie osoby starsze, ale nie brakowało też całych rodzin z dziećmi.

Jak podkreślali pasażerowie, połączenie do Sandomierza to bardzo dobry pomysł. Dzięki temu łatwiej można dostać się można do królewskiego miasta i je zwiedzić. Nie brakowało osób, które już w zeszłym roku zdecydowały się na taką wycieczkę. Niektórzy pasażerowie zaznaczali, że połączenie zbyt późno zostało wznowione, bo – jak dodawali – pociąg mógł jeździć już w maju.

Podobnie jak w ubiegłym roku, w Sandomierzu na pasażerów będą czekały autobusy, którymi na podstawie kolejowego biletu będzie można za darmo dojechać ze stacji pod Bramę Opatowską.

Połączenia są obsługiwane przez nowoczesny pociąg, wyposażony między innymi w klimatyzację, specjalne miejsca do przewożenia rowerów oraz dostęp do Internetu. Razem z turystami podróżuje przewodnik PTTK, który przybliży historie miast znajdujących się na trasie.

Ceny za przejazd są takie same jak w ubiegłym roku. Dorośli, za bilet płacą 15 zł. Ulgowy jest o połowę tańszy. Z Sandomierza do Kielc, pociąg wyjedzie o godzinie 18:05, a przyjazd zaplanowany jest na godzinę 20:13. Połączenie kolejowe na linii Kielce-Sandomierz będzie dostępne w każdy weekend do 27 sierpnia.

Jutro z kolei (niedziela) podczas podróży będzie można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych w ramach akcji „Pociąg do zdrowia”. Turyści będą mogli zmierzyć ciśnienie tętnicze, stężenie glukozy we krwi, a także dostaną wskazówki dotyczące zdrowego stylu życia

Tagi do tego wpisu
Reklama