Kulturalne zakończenie Święta Kielc

Data publikacji: 25.06.2017 16:50
Autor: Magdalena Smożewska-Wójcikiewicz / Kategoria: Kultura
Komentarze
25.06.2017 Kielce. Święto Kielc. Marek Tercz i Ilona Sojda podczas koncertu na scenie letniej KCK.

25.06.2017 Kielce. Święto Kielc. Marek Tercz i Ilona Sojda podczas koncertu na scenie letniej KCK.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Koncert Marka Tercza w KCK zakończył Święto Kielc. Recital poety, pieśniarza i kompozytora rozpoczął się o 21.00 na scenie plenerowej. Na koncert "Oblicza" złożyły się znane i nieznane piosenki, wiersze i pieśni - w tym premierowe - autorstwa kieleckiego barda w jego własnym wykonaniu. Na scenie pod pomnikiem Miles'a Daviesa wystąpiła także, jako gość, Ilona Sojda - piosenkarka zaliczana do wykonawców nurtu piosenki artystycznej.

Nieco wcześniej, bo o 19.30 na małej scenie KCK spektakl zatytułowany "Antygona w Nowym Jorku" zaprezentowało Stowarzyszenie "Zarażę Cię Bogiem", które działa w ramach Duszpasterstwa Akademickiego przy parafii św. Wojciecha w Kielcach. Przedstawienie powstało pod opieką artystyczną Dawida Żłobińskiego, na podstawie sztuki Janusza Głowackiego pod tym samym tytułem i jest przeznaczone dla widzów od lat 16. To opowieść o wielkiej potrzebie miłości, godności i nadziei, ale też samotności i bezdomności, na nowo odczytana przez młodych ludzi z grupy teatralnej ZCB.

W KCK można też było oglądać wystawę fotografii "Panoramy Kielc" przygotowaną przez Tadeusza Matuszaka - przy scenie plenerowej, ekspozycję zabytkowych wachlarzy ze zbiorów Muzeum Teatralnego w Warszawie - w galerii WINDA, a w KOSTIUMERII - "Biżuterię świata" - kolekcję Elżbiety Dzikowskiej.

Tagi do tego wpisu
Reklama