Michał B. przyznał się do zabójstwa księdza

Data publikacji: 28.06.2017 14:28
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
27.06.2017 Tarnawa.

27.06.2017 Tarnawa.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Michał B., podejrzany o zabójstwo proboszcza z Tarnawy został tymczasowo aresztowany. - Taką decyzję podjął Sąd Rejonowy w Jędrzejowie, a wnioskowała o to tamtejsza prokuratura - informuje Jan Klocek, rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach.

Michał B. przyznał się do winy. Sąd podjął decyzje o aresztowaniu podejrzanego, m.in., ze względu na możliwość matactwa i zagrożenie wysoką karą.

Jak informowaliśmy, sekcja zwłok księdza Jana Biernackiego wykazała że zmarł od ran kłutych i ciętych. Śledczy nie mogą ujawnić żadnych szczegółów dotyczących okoliczności zabójstwa, motywów czy wyników dochodzenia prowadzonego przez policję i prokuraturę. Funkcjonariusze zabezpieczyli prawdopodobne narzędzie zbrodni.

Tymczasem mieszkańcy wsi Tarnawa nadal nie mogą uwierzyć w to co się stało. We wsi mówi się, że zabójstwa dokonano na tle rabunkowym. Mieszkańcy twierdzą, że napastnicy znali księdza i on znał ich.

Ksiądz Mirosław Cisowski, rzecznik diecezji kieleckiej poinformował, że na miejsce pracy w parafii Tarnawa jak najszybciej wyznaczony zostanie przez biskupa kieleckiego duchowny, który zastąpi nieżyjącego proboszcza.

Reklama