Co dalej z Ciuchcią Ponidzie? Ogromne zadłużenie

Data publikacji: 28.06.2017 17:01
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
22.08.2016. Ciuchcia Express Ponidzie odnawiana na 100-lecie

22.08.2016. Ciuchcia Express Ponidzie odnawiana na 100-lecie
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Na 150 tysięcy złotych zadłużona jest Świętokrzyska Kolejka Dojazdowa Ciuchcia Expres Ponidzie wobec wierzycieli. To kwota jaka powstała na przestrzeni ostatnich 3 lat w wyniku braku płynności finansowej - mówi Edward Choroszyński, prezes Świętokrzyskiej Kolejki Dojazdowej Ciuchcia Expres Ponidzie.

Podczas zwyczajnego zgromadzenia wspólników walnego zebrania udziałowców, prezes wystąpił z wnioskiem dotyczącym pilnej potrzeby pokrycia zadłużenia wobec kontrahentów, czyli o tzw. oddłużenie spółki.

- To pieniądze dla wierzycieli, którzy m. in wykonywali remonty, za części do lokomotyw, olej do silnika, czy paliwo - powiedział.

Prezes Choroszyński ma nadzieję, że na najbliższym nadzwyczajnym zgromadzeniu udziałowców, które ma się odbyć w przeciągu miesiąca otrzyma od nich odpowiedź w sprawie oddłużenia kolejki. Jak dodaje, teraz musi uzupełnić nazwy firmy i listę wierzycieli. - Prezes Chorszyński dodaje, że jest wdzięczny firmom, które czekają na pieniądze nie wzywając firm windykacyjnych.

Podczas walnego zebrania udziałowcy spółki jednogłośnie zdecydowali o pokryciu straty w kwocie około 270 tys. złotych, jaka powstała za 2016 rok. Ma być ona spłacona do 30 września. Ponadto, jednogłośnie udzielone zostało obecnemu prezesowi absolutorium.

Spółka Świętokrzyska Kolejka Dojazdowa Ciuchcia Expres Ponidzie powstała w 2002 roku, a tworzą je: gminy Jędrzejów, Pińczów, Imielno i Kije, powiaty jędrzejowski i pińczowski oraz samorząd województwa świętokrzyskiego.

Reklama