Zakaz handlu w niedzielę już jesienią?

Data publikacji: 29.06.2017 15:00
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
24.12.2016 Kielce. Ostatnie zakupy w Galerii Korona.

24.12.2016 Kielce. Ostatnie zakupy w Galerii Korona.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ustawa o zakazie handlu w niedziele może zostać przyjęta przez Sejm we wrześniu - weszłaby w życie od Nowego Roku - poinformował Stanisław Szwed wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, podczas konferencji programowej świętokrzyskiej "Solidarności" w Cedzynie. Zdaniem związkowców, prace nad projektem obywatelskim są opieszałe.

Dzisiejsza konferencja "Solidarności" dotyczyła kierunków zmian w prawie pracy. W spotkaniu udział wzięło ponad stu delegatów z województwa świętokrzyskiego, a także działacze krajowi. Wiceminister Stanisław Szwed stwierdził, że prace trwają długo, ponieważ cały czas pojawiają się nowe propozycje zmian. - Przyjęliśmy stanowisko, które jest otwarte na projekt obywatelski. Jest klika nieścisłości, które musimy rozstrzygnąć, między innymi kwestie zakazu handlu w święta, który jest w kodeksie pracy - powiedział.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Bogdan Latosiński, honorowy przewodniczący Solidarności w MPK jest przekonany, że zmiany nie wpłyną na straty dla budżetu państwa i ewentualną likwidację miejsc pracy. Henryk Nakonieczny przedstawiciel prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarności” zauważył z kolei, że rząd stopniowo wprowadza korzystne dla pracowników zmiany. To przede wszystkim regulacje dotyczące zatrudniania na umowy śmieciowe. - Dobre rozwiązania są wprowadzane, ale tempo powinno być szybsze. Zastój w pracach jest ewidentny - mówił. Zadeklarował również, że związek weźmie aktywny udział w zbliżających się wyborach samorządowych.

Waldemar Bartosz, przewodniczący Zarządu Regionu Świętokrzyskiego, NSZZ "Solidarność” podsumowując konferencje stwierdził, że takie spotkania motywują rządzących do efektywniejszej pracy. Pod obywatelskim projektem ograniczającym handel w niedzielę podpisało się ponad pół miliona osób

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama