UEFA EURO U21: Odnieśliśmy organizacyjny sukces

Data publikacji: 29.06.2017 17:57
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
22.06.2017 Kielce. UEFA EURO U21. Mecz Polska - Anglia.

22.06.2017 Kielce. UEFA EURO U21. Mecz Polska - Anglia.
Fot. Włodzimierz Batóg / Radio Kielce

Trzy mecze, cztery reprezentacje, ponad 36 tysięcy kibiców na trybunach, tysiące obcokrajowców bawiących się w centrum miasta, piękne gole i wielkie emocje, tak w telegraficznym skrócie można opisać UEFA EURO U21 w Kielcach. Stolica regionu stanowiła m.in. bazę Anglii czyli jednego z półfinalistów turnieju.

– Po ostatnim meczu kamień spadł mi z serca, bo definitywnie możemy powiedzieć, że nie wydarzyło się nic złego – cieszy się prezydent miasta, Wojciech Lubawski.

– My, kielczanie, niejednokrotnie przy organizacji różnych imprez na terenie naszego miasta daliśmy się poznać jako społeczność otwarta i gościnna. I tym razem tak zostaliśmy odebrani przez kibiców – nie ma wątpliwości Katarzyna Telka z Urzędu Miasta.

– Organizacyjne i pod względem promocji odnieśliśmy absolutny sukces – podkreśla Wojciech Lubawski – Jestem po spotkaniu z zarządem UEFA i przedstawicielami Szwecji, Słowacji i Anglii. Wszyscy piali z zachwytu, a my byliśmy dumni, że temu sprostaliśmy – dodał prezydent miasta.

– W przyszłym roku organizujemy mistrzostwa juniorek młodszych w piłkę ręczną, decyzja już zapadła. To kolejne wyzwanie. A mieliśmy już Igrzyska Polonijne czy inne imprezy… Zaczynamy się specjalizować w tego typu wyzwaniach – nie ma wątpliwości Wojciech Lubawski.

Tagi do tego wpisu
Reklama