UEFA EURO U21: Gwiazda Ceballosa wzeszła w Polsce

Data publikacji: 29.06.2017 17:59
Kategoria: Sport /Źródło: http://u21poland.com
UEFA EURO21

UEFA EURO21
Fot. u21poland.com

Jeszcze przed rozpoczęciem polskiego turnieju o jego istnieniu wiedziała grupka sympatyków Primera Division i dziennikarzy zajmujących się ligą hiszpańską. Dziś Dani Ceballos jest na ustach wszystkich, a jako ważny zawodnik środka pola Hiszpanów może w piątek wygrać młodzieżowe mistrzostwa Europy.

UEFA EURO U21 zaczynał na ławce rezerwowych. Z boku przyglądał się popisom swoich kolegów, a na placu gry pojawił się dopiero w drugiej połowie. I właśnie tym występem musiał przekonać do siebie trenera Alberta Celadesa, bo z Portugalczykami rozegrał całe spotkanie odsyłając na ławkę grającego w Barcelonie Denisa Suareza.

Gdy na mecz przeciwko Serbom na zakończenie fazy grupowej w wyjściowych składzie Hiszpanów wychodził właśnie ten drugi, jasne stało się, że Ceballos jest oszczędzany na kolejne mecze. Tak też się stało. Pomocniki Betisu przeciwko Włochom wyszedł w pierwszym składzie, a co się potem działo, wszyscy doskonale widzieli.

Asystując przy pierwszym golu Saula ośmieszył niemal całą linię obrony rywala, mijając zawodników jak tyczki, po czym podając między nogami jednego z defensorów. To doskonale symbolizuje jego cały mecz. Maestria połączona z zabawą – tego w drugim półfinale było pod dostatkiem.

W reprezentacji znajduje się jednak w cieniu znanych i bardziej utytułowanych piłkarzy. W trakcie turnieju, pod stadionem czy obok hotelów nie znajdował się w kręgu zainteresowań kibiców. Hector Bellerin, Marco Asensio, Saul…wszyscy cieszyli się ogromną popularnością, a Ceballos, nie zaczepiany przez nikogo, zazwyczaj przechodził obok rozdających autografy kolegów. To nie przeszkadzało mu jednak napędzać grę drugiej linii hiszpańskiej młodzieżówki.

Teraz, według doniesień madryckiego „Asa” Ceballosem interesuje się sam Real Madryt. Piłkarz mógł jednak dużo wcześniej zmienić klub na silniejszy, jednak nie pozwoliła mu w tym dość burzliwa przeszłość. Zainteresowanie Barcelony szybko wygasło, gdy wypomniało się Ceballosowi jego negatywne wpisy na Twitterze dotyczące Katalonii, a także obrażanie Pique i Fabregasa.

Dla „Królewskich” wpłacenie klauzuli w wysokości 15 mln euro nie jest niemożliwą kwotą. Nawet w kontekście późniejszego wypożyczenia do Betisu, gdzie miałby się ogrywać przez kolejny sezon, wydaje się, że klub z Madrytu postąpiłby słusznie gwarantując sobie wschodzącą gwiazdę hiszpańskiego futbolu. Wśród najlepszych doceniać trzeba jednak przede wszystkim regularność.

Czy Ceballos pokaże ją w piątkowym finale i znów wzniesie się na swoje wyżyny?  W Niemczech, Madrycie i Krakowie również zadają sobie to pytanie. Finał UEFA EURO U21 Hiszpania – Niemcy rozpocznie się o godzinie 20.45. 

Tagi do tego wpisu
Reklama