Steczkowska znów pomaga rozwijać swoje umiejętności

Data publikacji: 05.07.2017 17:29
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości z regionu
05.07.2017 Starachowice. Mistrzowskie Warsztaty Agaty Steczkowskiej

05.07.2017 Starachowice. Mistrzowskie Warsztaty Agaty Steczkowskiej
Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

70 osób od 1 lipca bierze udział 13 Mistrzowskich Warsztatach Artystycznych Agaty Steczkowskiej organizowanych w Starachowicach. Na program zajęć składa się 11 dyscyplin. Są to m.in. próby chóralne, instrumentalne, technik studyjnych i reżyserii dźwięku, plastyczne, rzeźbiarskie, fotografii i autoprezentacji.

Jak powiedziała Agata Steczkowska, warsztaty te są okazją do poznania wielu swoich talentów i rozwijania pasji. Niektórzy z uczestników swoje uzdolnienia kształtują w Domach Kultury lub na zajęciach pozaszkolnych, a tu podczas warsztatów mogą się doskonalić wybierając zajęcia, które ich najbardziej zainteresują.

- Wszyscy gdzieś w sobie mamy jakieś talenty artystyczne. Z tym się rodzimy. Te warsztaty pomogą je rozwinąć i ukierunkować - dodała Agata Steczkowska.

W tym roku powróciły zajęcia aktorskie i sceniczne, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Młodzi adepci sztuki aktorskiej odgrywając role mogą wypowiedzieć swoje emocje, zagrać kogoś innego, przy okazji ucząc się prawidłowej gry aktorskiej - podkreśliła Agata Steczkowska.

Warsztaty zakończą się 10 lipca. Dzień wcześniej odbędzie się koncert finałowy, w czasie którego uczestnicy zajęć zaprezentują swoje umiejętności. Przewodnim tematem spektaklu będzie miłość w wielu odsłonach i aranżacjach. Wśród zaproszonych gości wystąpi m.in. profesor Beata Gramza.

Warsztaty odbywają się pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Tagi do tego wpisu
Reklama