Biegowa niedziela nad zalewem Gutwin

Data publikacji: 08.07.2017 10:23
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport


Fot.

W niedzielę już po raz trzeci spotkamy się na trasie MosirGutwinRun 2017 w ośrodku Gutwin w Ostrowcu Świętokrzyskim. O godzinie 10 rozpoczną się biegi dla dzieci, o 11 start na 5 km, a o 12 na dystansie 10 km.

To, co wyróżnia MosirGutwinRun wśród wielu imprez biegowych w regionie i kraju, to brak opłaty wpisowej. Udział w każdej z sześciu rund jest całkowicie bezpłatny.

Trzecia runda to tradycyjnie ostatni moment, by dołączyć do imprezy i dać sobie szansę na wygranie jednej z wielu klasyfikacji lub po prostu na skompletowanie tytułowego „Półmaratonu lub maratonu na raty”. Do zakończenia imprezy pozostało bowiem cztery rundy, a więc dokładnie tyle – ile jest niezbędne by zostać sklasyfikowanym.

Ideą „V MosirGutwinRun 2017” jest zaliczenie na raty jednego z dwóch popularnych biegów długodystansowych – półmaratonu (21 km i 97,5 m) lub maratonu (42 km i 195 m). Dla początkującego biegacza są to dystanse niezwykle trudne, a w wielu przypadkach wręcz nieosiągalne. Dlatego MosirGutwinRun daje takim osobom możliwość skompletowania tego dystansu w czterech ratach. Dokonać tego można i należy podczas sześciu imprez organizowanych w całym sezonie biegowym. Można było zatem zaplanować sobie udział w czterech z sześciu rund lub wystartować we wszystkich – wtedy do końcowego wyniku brane są cztery najlepsze starty.

Mało tego, udział we wszystkich rundach jest całkowicie bezpłatny. Na najlepszych - zarówno podczas każdej z rund, jak i podczas ceremonii podsumowania całego cyklu - czekają nagrody. Wszyscy natomiast, którym uda się sztuka skompletowania półmaratonu lub/i maratonu otrzymają pamiątkowy medal oraz koszulkę.

Od bieżącego cyklu wprowadzona też została nowa klasyfikacja, obejmująca starty w drużynach rodzinnych. Warto zatem pobiec na Gutwinie samemu, ale jeszcze lepiej z rodziną. Do dyspozycji są biegi na dystansach ok. 5 km (dolny limit wieku – urodzeni w 2004 r. i starsi) i ok. 10 km (dolny limit wieku – urodzeni w 2001 r. i starsi), a także biegi dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych (na dystansach od 100 m do 1 km). Osoby, które bardziej od biegania preferują długie spacery, mogą wziąć udział w marszu nordic walking na dystansie ok. 5 km (tu również za skompletowanie czterech rund są nagradzane medalem i koszulką).

Organizatorem imprezy jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Patronat nad cyklem objęli Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski oraz Fundacja Wychowanie przez Sport – organizator ogólnopolskiej akcji „Biegam bo Lubię”. Patronem medialnym jest Polskie Radio Kielce. 

Tagi do tego wpisu
Reklama