Najpiękniejsze konie królowały w Opatowcu

Data publikacji: 09.07.2017 20:00
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
09.07.2017 Opatowiec. Championat koni

09.07.2017 Opatowiec. Championat koni
Fot. Ewa Pociejowska - Gawęda / Radio Kielce

Ogiery: Epos Bogusława Dąbrowskiego z Klepaczy z powiatu Starachowickiego oraz Decybel First z Głuchowa z Podkarpacia zostały zwycięzcami XVIII Młodzieżowego Championatu Koni Małopolskich, który w weekend zorganizowano w Opatowcu.

W zawodach wzięło udział 40 okazów, m.in., z województw: świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Jak mówi Tadeusz Głoskowski z Okręgowego Związku Hodowców Koni w Kielcach, członek komisji oceniającej, na wystawie w Opatowcu zaprezentowały się naprawdę bardzo dobre konie, dlatego był problem z wyborem tych najlepszych. 

Jak powiedziała Diana Zuber z hodowli w Głuchowie właścicielka championów, w swojej stajni ma 17 koni. Głównie roczne, dwuletnie i trzyletnie. Jej zdaniem, aby odnosić sukcesy i być dobrym hodowcą trzeba kochać zwierzęta i mieć na ich temat dużą wiedzę. - Sukces koni jest sukcesem naszej pracy - mówiła Diana Zuber.

Sławomir Kowalczyk, wójt gminy Opatowiec podkreśla, że impreza przez wiele lat budowała swoją dobrą markę i dziś przyciąga wielu hodowców i miłośników pięknych koni.

Podczas tegorocznej wystawy i championatu minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego 27 czerwca Wojciecha Janowskiego, pomysłodawcę i organizatora Młodzieżowego Championatu Koni Małopolskich w Opatowcu. W ramach wydarzenia, swoje umiejętności zaprezentowali także zawodnicy konkursowych rywalizacji w pokazach bryczek i zaprzęgów konnych. Natomiast umiejętności sztuki jeździeckiej zaprezentowali członkowie Świętokrzyskiego Szwadronu Kawalerii Ochotniczej im. Henryka Dobrzańskiego Hubala w barwach 13. Pułku Ułanów Wileńskich GRH.

Imprezę uświetniły występy artystyczne dzieci i młodzieży z terenu gminy oraz koncerty zespołów CamaSutra, Lesioki oraz Soleo. Całość dopełniła zabawa taneczna.

Tegorocznemu świętu towarzyszyła wystawa stoisk promocyjnych Kół Gospodyń Wiejskich.

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama