Steczkowska rozbudzała kreatywność. Efekt? Piorunujący

Data publikacji: 09.07.2017 21:04
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości z regionu
09.07.2017 Starachowice. Koncert podsumowujący XIII Mistrzowskie Warsztaty Agaty Steczkowskiej.

09.07.2017 Starachowice. Koncert podsumowujący XIII Mistrzowskie Warsztaty Agaty Steczkowskiej.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Starachowicach odbył się koncert podsumowujący XIII Mistrzowskie Warsztaty Agaty Steczkowskiej. "Wielkie Przedstawienie” było efektem zajęć, podczas których ponad 70 uczestników doskonaliło swoje umiejętności i talenty artystyczne w 11 dyscyplinach m.in. chóralnej, emisji głosu, tanecznej, aktorskiej i scenicznej. Tematem przewodnim koncertu była miłość w wielu odsłonach i aranżacjach.

Uczestnicy zajęć przez 10 dni mieli możliwość poznać nowe osoby. Jak mówi inicjatorka warsztatów, teraz czas na rozwój i naukę pod okiem mistrzów.

Martyna Stankiewicz w warsztatach brała udział po raz pierwszy. Szkoliła swój głos oraz doskonaliła umiejętności pod okiem prof. Beaty Gramzy. Jak dodała spróbowała też sił jako aktorka. - Była to wytężona i intensywna praca, ale jeżeli będzie tylko miała taką możliwość, weźmie udział w zajęciach także w przyszłym roku.

Podczas koncertu recytowano wiersze o miłości. Rodzeństwo Agata i Paweł Steczkowscy wykonali stare zapomniane ludowe pieśni. Można było także obejrzeć wernisaż prac plastycznych przygotowanych przez uczestników.

Warsztaty odbyły się po raz trzeci w Starachowicach, najmłodszy uczestnik miał 3,5 roku najstarszy 65 lat.

Tagi do tego wpisu
Reklama