Znów ogłoszą przetarg na remont mostu

Data publikacji: 13.07.2017 11:33
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Ostrowiec Świętokrzyski, most na ulicy Żeromskiego

Ostrowiec Świętokrzyski, most na ulicy Żeromskiego
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Ostrowieckie starostwo ogłosi wkrótce trzeci przetarg, który ma wyłonić wykonawcę remontu mostu na ulicy Żeromskiego. Do dwóch wcześniejszych postępowań nie zgłosiła się żadna firma.

Jerzy Wrona, naczelnik wydziału dróg uważa, że chętnych nie ma, ponieważ w regionie trwają inne, większe inwestycje, np. na drogach wojewódzkich, na których firmy mogą zarobić większe pieniądze. Dodaje również, że trzeci przetarg, który zostanie ogłoszony jeszcze w tym miesiącu, odbędzie się w nieco innej formie. Powiat będzie się starał zaprosić firmy z regionu i wyłonić jedną, która byłaby w stanie podjąć się tego zadania.

Jak informuje Jerzy Wrona, potencjalny zwycięzca konkursu będzie musiał wykonać prace do października. Przeprowadzone zostanie odrdzewianie elementów konstrukcyjnych i ich zabezpieczenie przed dalszą korozją, wyremontowany zostanie też system odwodnienia mostu. Ponadto położona zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa, będą nowe chodniki.

Naczelnik wydziału dróg informuje również, że po wykonaniu tych wszystkich prac planowane jest podniesienie na moście dopuszczalnej masy pojazdów do 20 ton. Obecnie ulicą Żeromskiego mogą przejeżdżać pojazdy lżejsze niż 12 ton. Zwiększenie tonażu przyczyni się do odciążenia ruchu na sąsiednim moście znajdującym się na alei 3 Maja.

Inwestycja powinna zostać wykonana do końca tego roku i będzie kosztować 400 tysięcy złotych.

Reklama