Gry retro w muzeum

Data publikacji: 02.08.2017 14:50
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Wiadomości z regionu
Stare gry i stare komputery w Muzeum Zabawy i Zabawek.

Stare gry i stare komputery w Muzeum Zabawy i Zabawek.
Kielce. 02.08.2017 / Fot. Katarzyna Prędotka / Radio Kielce

„Super Mario Bros”, „Alladyn”, „Donkey kong” - to niektóre z elektronicznych gier starszej generacji, w które można zagrać w Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach.

Dla zwiedzających udostępniono kilkanaście stanowisk, z kultowymi zabawami sprzed kilku dekad, zainstalowanymi na równie legendarnych sprzętach. Wśród nich są na przykład NES, Sega Mega Drive, Amiga a także Atari.

Cezary Nowak, opiekun wystawy z Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach, informuje, że wśród prezentowanych gier jest m.in. „Pong”, będący symulacją tenisa stołowego używającą grafiki dwuwymiarowej. Dodaje, że jest to jedna z najstarszych gier elektrycznych, a w muzeum znajduje się specjalny kontroler do niego, który steruje tym co widać na ekranie, przy pomocy potencjometrów. Jest to ciekawe doświadczenie, gdyż takich gier nie ma już od około 50 lat.

Jest to druga edycja wydarzenia, które zorganizowane zostało przy współpracy Muzeum Zabawek i Zabawy z Fundacją Promocji Retroinformatyki „Dawne Komputery i Gry”. Wystawa jest czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 9-17. Można ją zwiedzać do 27 sierpnia.

Tagi do tego wpisu
Reklama