ZTM pozna "tajemnice" bazy firmy Michalczewski

Data publikacji: 02.08.2017 19:41
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
08.03.2016 Kielce. Zajezdnia MPK.

08.03.2016 Kielce. Zajezdnia MPK.
Fot. Jarosław Kubalski - Radio Kielce / Zajezdnia MPK Kielce

W czwartek (3 sierpnia) okaże się czy Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach uzyska szczegółowe informacje dotyczące bazy transportowej firmy Michalczewski. Jak informowaliśmy, postępowanie w tej sprawie wszczęła Krajowa Izba Odwoławcza.

Przypomnijmy, sprawa trafiła na wokandę KIO po tym, gdy ZTM zażądał od spółki Michalczewski uzupełnienia dokumentacji o szczegóły dotyczące bazy komunikacyjnej. Przedstawiciele firmy przewozowej z Radomia odmówili udzielenia danych tłumacząc, że wykraczają one poza Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia, która jest podstawowym dokumentem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.

Jeśli rozstrzygnięcie będzie jednostronne, koszty rozprawy - prawie 19 tysięcy złotych - ponosi przegrany. Dotychczas Zarząd Transportu Miejskiego przegrał w Krajowej Izbie Odwoławczej dwa procesy. Jednak w perspektywie kontraktu wartego 600 milionów złotych te kwoty nie wydają się duże. KIO zajmuje się kieleckim przetargiem po raz szósty.

Drugim oferentem w ogłoszonym przez ZTM przetargu jest kieleckie MPK. Firma, która wygra konkurs ofert będzie wozić pasażerów w Kielcach oraz w dziewięciu ościennych gminach przez 10 najbliższych lat.

Reklama