Ogłoszono przetarg śmieciowy. Będzie nowy pojemnik do segregacji

Data publikacji: 03.08.2017 06:30
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Włoszczowa. Śmietniki, segregacja

Włoszczowa. Śmietniki, segregacja
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Miasto ogłosiło przetarg na odbiór odpadów od mieszkańców Kielc. Obecny kontrakt z firmą Eneris obowiązuje do końca lutego przyszłego roku. Nowa umowa przewiduje, m.in., zapewnienie dodatkowego pojemnika koloru niebieskiego na segregację papieru.

Adam Rogaliński, zastępca dyrektora Wydziału Usług Komunalnych i Zarządzania Środowiskiem, mówi, że w związku z tym firmą, która będzie odbierać odpady musi mieć więcej samochodów spełniających europejskie normy ochrony środowiska. Większa będzie też częstotliwość mycia pojemników. Takie jest bowiem oczekiwanie społeczne.

Adam Rogaliński zapewnia, że jeśli zmieni się firma odbierająca śmieci od mieszkańców Kielc to nie będzie zamieszania związanego z wymianą pojemników, ponieważ dotychczasowy kontrakt przewiduje, że mają być one do dyspozycji nowego wykonawcy przez kilka miesięcy.

Wyniki przetargu powinny być znane do końca września. Urzędnicy nie przewidują podwyżek opłat dla mieszkańców. Nowa umowa zostanie podpisana na 27 miesięcy. Jej wartość wyniesie ponad 30 milionów złotych.

Reklama