Koniec tajemnic. Michalczewski musi odkryć karty

Data publikacji: 03.08.2017 16:37
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
21.10.2014 Kielce. Zakończyła się budowa pętli autobusowej przy ul. Sikorskiego.

21.10.2014 Kielce. Zakończyła się budowa pętli autobusowej przy ul. Sikorskiego.
Fot. Wojciech Habdas - Radio Kielce / Autobus MPK

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach uzyska szczegółowe informacje dotyczące bazy transportowej firmy Michalczewski. Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołanie spółki przewozowej z Radomia.

Przypomnijmy, sprawa trafiła na wokandę KIO po tym, gdy ZTM zażądał od spółki Michalczewski uzupełnienia dokumentacji o szczegóły dotyczące bazy komunikacyjnej. Przedstawiciele firmy przewozowej z Radomia odmówili udzielenia danych tłumacząc, że wykraczają one poza Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia, która jest podstawowym dokumentem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.

- Dzisiaj Izba uznała, że pytania ZTM są zasadne a przedstawiciele spółki Michalczewski będą musieli przedstawić dokumenty dotyczące szczegółowej dokumentacji bazy transportowej, czyli między innymi tego czy w ciągu pięciu miesięcy będą w stanie przystosować swoją zajezdnię do warunków zawartych w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia - poinformowała Magdalena Grabarczyk, rzecznik prasowy KIO.

Przewoźnik poniesie także koszty postępowania. KIO zajmuje się kieleckim przetargiem po raz szósty.

Zbigniew Michnicki, p.o wicedyrektora ZTM przyznał, że wyrok go satysfakcjonuj.

- Cieszy mnie, że KIO uznało, iż nasze pytania są zasadne. Zawsze powtarzałem, że to nie jest przetarg na zakup spinaczy biurowych, a kontrakt na dziesięcioletnią obsługę komunikacji miasta. Dlatego prosiliśmy o dodatkowe informacje - powiedział Zbigniew Michnicki.

Tymczasem jak informowaliśmy, od początku przyszłego roku, to Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Kielcach będzie prawdopodobnie obsługiwać komunikację miejską w stolicy województwa. Umowa z przewoźnikiem może zostać podpisana z wolnej ręki, w przypadku, gdyby wybrana w przetargu firma nie zdołała przygotować się do świadczenia usług przed Nowym Rokiem.

Reklama