Bogdan Latosiński: firma Michalczewski kpi sobie z kielczan

Data publikacji: 07.08.2017 10:46
Autor: Ewa Golińska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Bogdan Latosiński, poseł Prawa i Sprawiedliwości

Bogdan Latosiński, poseł Prawa i Sprawiedliwości
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

- Działania przewoźnika, który złożył najtańszą ofertę w przetargu na obsługę komunikacyjną Kielc są dalece niestosowne i nie odpowiadają tak poważnej dziedzinie, jaką jest publiczny transport - stwierdził poseł Prawa i Sprawiedliwości Bogdan Latosiński, przewodniczący rady nadzorczej spółki Kieleckie Autobusy.

Jak informowaliśmy, radomska firma Michalczewski została poproszona przez Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach o przedstawienie szczegółowej dokumentacji dotyczącej przyszłej bazy transportowej. Odmówiła twierdząc, że nie wymaga tego Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia i skierowała wniosek do Krajowej Izby Odwoławczej. KIO uznała, że spółka powinna udzielić informacji wymaganych przez ZTM.

Bogdan Latosiński stwierdził, że po otwarciu ofert radomska firma rozpoczęła grę na zwłokę.

- Przewoźnik gra, myślę, że w pewnym sensie jest to spowodowane jego nieprzygotowaniem do przetargu. Potrzebna jest infrastruktura, baza transportowa z warsztatami, stacją paliw i myjnią. Nie wystarczą tylko autobusy - dodał.

Poseł PiS zaznaczył, że istotny jest jeszcze jeden czynnik, a nawet najważniejszy - to człowiek. Zdaniem Bogdana Latosińskiego firma Michalczewski celowo przeciąga procedurę.

- Czy tu nie zachodzi taka sytuacja, że firma teraz utajnia szczegóły o bazie transportowej, bo później będzie chciała szantażować miasto i inne instytucje, żeby wymusić decyzje środowiskowe i potrzebne zezwolenia. Być może ma gdzieś teren, na którym nie przewiduje się usytuowania myjni. Ten przewoźnik kpi sobie z kielczan, z fachowości i odpowiedzialności za publiczny transport - stwierdził Bogdan Latosiński.

Gość Radia Kielce wyraził oburzenie informacjami przekazywanymi przez niektóre media, że przetarg był "ustawiany" specjalnie dla MPK.

- Proszę mi pokazać choćby jeden punkt, który by na to wskazywał. Przecież my mamy ponad 30 kanałów w warsztatach MPK, a w przetargu zapisanych jest 6. W zapisach nie ma klauzuli społecznej, która jest istotna dla pracowników - dodał poseł.

Według Bogdana Latosińskiego powinny być przewidziane kary dla przewoźników, którzy startując w przetargu nie traktują poważnie mieszkańców Kielc.

Reklama